FAQ

Czy do neutralizacji peelingów Toskani można użyć innych preparatów neutralizujących?

Tylko stosowanie Płynu neutralizującego Toskani gwarantuje natychmiastowe przerwanie działania kwasów i całkowite bezpieczeństwo zabiegu . Płyny neutralizujące różnią się od siebie zarówno rodzajem użytej zasady, ale także całkowitym pH produktu. Każda z firm znając najlepiej swoje kwasy tworzy na ich potrzebę własny, optymalnie działający neutralizator. Jeśli używamy innego preparatu narażamy skórę na niepotrzebne podrażnienie i przedłużone działanie kwasów.

Na co należy zwrócić szczególną uwagę pragnąc zapewnić swoim Klientom pełen komfort i bezpieczeństwo zabiegu?

Najważniejsze elementem jest postępowanie zgodnie z protokołami zabiegowymi, które wskazują na konieczność:

  • przeprowadzenie wywiadu diagnostycznego,
  • wykluczenie możliwych przeciwwskazań,
  • przestrzeganie wszystkich ośrodków ostrożności,
  • nieprzekraczanie zaleconych czasów aplikacji peelingów.

Czy koktajle Toskani mogę wykorzystać w zabiegach mezoterapii?

Oczywiście, koktajle mają farmaceutyczną jakość, czystość biologiczną oraz pakowane są w sterylne viale. Zachęcamy również do zapoznania się z oświadczeniem producenta. Dla potwierdzenie bezpieczeństwa podkreślamy, że na produktach pracują również lekarza, między innymi dr Britta Knoll, wielki autorytet w dziedzinie mezoterapii, autorka książki Illustartet Atlas of Estetic Meshotherapy, gdzie podaje przykłady wykorzystania produktów.

Certicical of steril products
TO WHOM IT MAY CONCERN.Pl

Od czego zależy uzyskanie maksymalnego działania peelingu Toskani?

Ostateczny efekt działania peelingu uzależniony jest od właściwego odtłuszczania skóry koniecznie za pomocą Płynu odtłuszczającego Toskani. Jedynie zastosowanie tego środka gwarantuje całkowite odtłuszczenie skóry, które jest warunkiem równomiernego przenikania kwasu.

Kiedy peelingi Toskani należy nakładać bagietkami, a kiedy gazą?

Kwasy powinny być nakładane bagietkami przy aplikacji pierwszej warstwy, kiedy nie znamy skóry i nie wiemy jaka będzie jej reakcja na działanie peelingu. Jeśli na skórze szybko pojawi się rumień, zostajemy przy aplikacji bagietkami. Gazy używamy wówczas, gdy po aplikacji pierwszej warstwy bagietkami skóra nie reaguje lub wówczas kiedy wiemy, że jest ona gruba, odporna i mało reaktywna.

Dlaczego w trakcie aplikacji peelingów Toskani nie używamy pędzelka?

Ponieważ nakładanie gazą z jednoczesnym naciskiem zwiększa głębokość wnikania peelingów. Staramy się mocniej wcierać kwas w miejsca z przebarwieniami, bliznami, rozstępami lub widoczną utratą jędrności i elastyczność.

Nie znalazłeś odpowiedzi ? Wyślij pytanie do naszego eksperta na adres e-mail: ekspert@toskani.net